Döşemealtı’nda yaz okulu başlıyor


ANTALYA, (DHA) – DÖŞEMEALTI Belediyesi’nin yaz okulu başlıyor. Sosyal ve sportif ağırlıklı 24 branşın yer alacağı Döşemealtı yaz okullarında kayıtlar 12 Haziran’da, kurslar ise temmuz aynın ilk haftasında başlıyor. Kurslara bu yıl 1000 öğrencinin katılması öngörülüyor.
Döşemealtı Belediyesi’nin 3 yıldan bu yana düzenlediği yaz kursları için kayıtlar 12 Haziran’da başlıyor. Yaz kursları kayıt yaptırmak isteyenler, Döşemealtı Belediyesi hizmet binası ile Yeşilbayır Mahallesi’ndeki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurabilecek. Kayıtlar 23 Haziran tarihinde sona erecek.
Döşemealtı Yaz Kursları bu yıl futbol, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş, halter, tekvando, judo, muay thai, tiyatro, bilgisayar, halk oyunları, model uçak, yabancı dil, işaret dili, Türkçe, satranç, resim, gitar, bağlama ve keman branşlarında açılacak. 1000 öğrencinin katılması beklenen kurslarda, model uçak ve işaret dili branşları ilk kez bu yıl açılacak.
Kaymakamlığın öncülüğünde Döşemealtı Belediyesi’nin katkılarıyla, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü organizasyonunda düzenlenecek Döşemealtı Yaz Kursları, yaklaşık 2 ay boyunca devam edecek. Kurslara 7-14 yaş grubundaki çocuklar ve gençler katılacak.
Bu yıl Kur’an kursları da yaz okulları bünyesinde eğitim verecek. Sportif faaliyetlerle ilgili kurslar ilçedeki spor komplekslerinde, diğer kurslar ise mahallelere en yakın eğitim merkezlerinde gerçekleştirilecek. Uzak mahallelerde oturan öğrencilerin ulaşımları da sağlanacak. Kurslar, tüm branşlarda temmuzun ilk haftası başlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.