Ethereum Atağa Kalktı!


wallpaper-homestead-768x480

Birimsel fiyatı olarak 47 doları aşan ve giderekte artacak sinyallerini veren Ethereum haftalık artış kurunda %15 değerlendi ve olumlu tepkiler aldı. Blockchain verilerine göre piyasalarda dolaşan ether kullanıcı ara yüzü 90 milyon etheri buldu ve toplamda sanal paraların toplam miktarı 4.300 milyar doların üzerinde. Bu da demek oluyor ki son 1 ayda bu oranda artış gösteren Blockchain birimleri yatırım konusunda üst sıralara göz atıyor.

Mart ayı içerisinde önemli bir artış yapan Ethereum 17.60 dolar değerlerinden ani bir yükseliş yaparak ilk basamak olarak 30 dolar seviyelerine yükseldi. Geçen hafta verileri değerlendirildiğinde ise 40 dolar seviyesini aştığını görmek mümkün. Yükselen artış grafiği sayesinde Ethereum yatırımcıları uzun vadede kar sağlama anlamında kazançlı olacak gibi durmakta.

diamonds-forever-blockchain

Tabi ki bu ani yükselişin yorumlanma biçimleri de farklılık göstermekte ve uzmandan uzmana değişmektedir. Piyasa analistleri ve Kriptopara uzmanları kendilerince 2 önemli olayı bu yükseliş bandına sebep olarak göstermekteler. Bu sebepleri inceleyecek olursak birincisi; Amerikan Sermaye Piyasası’nın Bitcoin hakkında ETF başvurusunu kabul etmemesi, ikinci sebep ise Kriptopara ailesinde git gide sorunlaşan ölçeklenme problemidir.

Bahsedilen sebepler fiyatların değişimi konusunda büyük etkiye sahip yorumları yapılsa da önemli oranda fiyat artışları diğer altcoinler cephesinde meydana geldi. 2016 senesi sonunda yükselen grafiği yakalayan Dash yeni seneyle itibaren kendisini ikiye katlayarak 48 dolar civarlarından 100 dolar değerlerine yükseldi. Bir diğer yükselen grafiğe sahip olan Monero ise Mart ortasında 12 dolar değerinde işlem görüyorken şu sıralar 20 dolar ve üzerinde işlem yapmakta. Yüzde bazında ele alıp değerlendirirsek altcoinler olumlu yönde ilerleme sağlıyor yorumunu yapabiliriz.

alt-coin

Son olarak Ethereum’un rakibi diyeceğimiz Bitcoin değerleri hakkında şimdi ki durumunu baz alarak piyasa değerleri üzerinden kıyas yapalım ve CoinMarket analizleri ile açıklayalım. Kriptoparalar olarak uzun zamandır en üst seviyede işlem gören Bitcoin hala liderliği diğer sanal para birimlerine kaptırmadı fakat CoinMarket incelemelerine göre yüzde 74 değerinde pazar kaybına uğradı. Altcoinlerin yükselişi ile Bitcoin egemenliği azalıyor yorumu yapılabilirse de bu popülerliğin ve liderliğin el değiştirmesi sadece zaman ile saptanabilinecek bir konu. Uzun vadede Ethereum ne kadar gelişme sağlayacak piyasaları takip edip göreceğiz.

Heavens Gates Opening

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.