Farklı teknolojik ürünler!


baskilikamera

YENİ İLGİNÇ TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

Çok farklı bir çağda doğmuşuz, teknolojiye ayak uydurmak neredeyse imkansız hale geldi.Bu gün bir cep telefonu alıyorsunuz ertesi gün çok iyi gelişmiş özellikte farklı bir cep telefonu piyasaya çıkıyor.

Bunun yanı sıra pek bilinmeyen ancak görmenizi kesinlikle istediğim ilginç teknolojik ürünler var.Bunlar genelde consept tasarım olarak kalmış ancak bir çoğuda seri üretime geçmiş.

1.Bir Mause Bir Klavye Ama İkisi Bir Arada

dokunmatikmauseklavyedokunmatikmauseklavye2

Sung-Hyeon Yoo tarafından tasarlanmış mause/klavye ultra ince kompakt bir yapıya sahip.Masa yüzeylerinde doğrudan sanal klavyeye dönüşebiliyor.Üçlü hareket sensörü, projektör, ellerin ve parmakların hareketini algılayan optik okuyucuya sahip.

Sürekli fareden klavyeye geçişi engelleyen teknolojik bir ürün.

2.Apple Iwach Konsepti

appleiwachsaatapplekolsaati

applekolsaatikonsepttasarim

James Ivaldi tarafından tasarlanmış iwach apple kol saati konsept tasarımı.Giyilebilir teknoloji adına oldukça estetik bir kol saati yapan ekip yakında ikinci konsept tasarımını tanıtacak.

Kaynak

2.Dokunmatik Klavye ve Fare

dokunmatikklavyemausedokunmatikklavyemause2dokunmatikklavyemause3

Bu multi dokunmatik klavye fare Jason Giddings tarafından tasarlanmıştır.Estetik bir görünümüne sahip olan cihaz cam, katı bir metal taban ve diğer kaliteli bileşenlerden imal edilmiştir.Şarj edilebilir Lityum piller ve kablosuz mobil bir yapıya sahiptir.Yazılım aşamasında ilginç olan açık kaynak kod kullanılmış olmasıdır.Hepimizin de yakından bildiği dokunmatik FTIR teknolojisine sahiptir.

3.Solar Priz

gunesenerjisiprizgunesenerjisipriz2gunesenerjisipriz3

Kyuho Song ve Boa tarafından tasarlanmış bu priz güneşten aldığı enerjiyi depolama özelliğine sahip.Cep telefonlarınızı ve bazı elektronik aletlerinizi kolayca bu priz ile şarj edebiliyorsunuz.Tasarım ve fikir olarak oldukça hoş.

 

4.Bükülebilir Tablet

bukulebilirmonitorbukulebilirtablet

Callil Capuozzo tarafından tasarlanan bu teknolojik mobil katlanabilir tablet tamamen esnek bir yapıdan oluşuyor.Artık teknolojinin bir parçası haline gelen esneklik ve bükülebilirlik gelecekte çok yerde karşımıza çıkacak gibi.Şu anda bazı tasarımcılar bu konuda bazı alt yapı çalışmalarını oluşturuyor.Zaman içinde her evde göreceğimiz bu teknolojik tablet konsept aşamasında.

5.Baskılı Dijital Kamera

baskilikamera1baskilikamera2baskilikamera3

Hem dijital fotoğraf makinesi hemde çektiğiniz fotoğrafları basabilen bir cihaz.Jinhee Kim tarafından tasarlanan bu cihaz aslında daha çok eğlence amaçlı olarak üretilmiş.Çektiğiniz her hangi bir fotoğrafı düz bir yüzeye basma özelliğine sahip.Bir çok baskı renk seçenekleride var ancak günümüzde böyle bir ürünü kim kullanır bilemiyorum.Sanırım ilgilenenler vardır.

6.Eşini Çok Sevenlere

kurutmamakinesikurutmamakinesi2

Egzersiz ve çamaşır işini bir çırpıda halletmek isteyen hanımlar için tasarlanmış oldukça fikir dolu güzel bir ürün.Siz sporunuzu yaparken aynı zamanda da çamaşırlarınızı kurutabiliyorsunuz.Eşini çok seven beyler için hediye olabilir.

7.Görme Engelliler İçin Belirteç

gormeengelligormeengelli2

Görme engelli kardeşlerimiz için düşünülmüş bir ürün.Her hangi bir kaba su veya başka bir şey doldururken parmağınıza dokunarak size kabın dolduğunu belirtiyor.
Tasarımcı: Jongil Kim

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.