1 haftada yaşadığım 10 saniye!


alycck

10 saniyeye sığdırılan 1 hafta.

1. saniye: nefes almayı unutma! seni görünce aklıma nedense ilk gelen şey nefes almaktı. sanki sen yokken yani karışmda değilken nefes almak önemli bir iş değilmiş gibi hayatın sıradanıymış gibi ama sen varken yani karşımdayken nefes alırken bile dünyanın sayısız coğrafyalarındaki hayatları kurtarabilecek gibiyim.

2. saniye: gözlerindeki umudu belli etme. “biliyorsun o umudu görünce kafam karışıyor ehli” donuk bir bakış lazım gelir sanırım. yokluğunun yüzyıllarında donan ben için zor olmasa gerek.

3.saniye: çocuk gibi büzme dudaklarını hemen. çocukken olurdu sanırdım bu ifade hani anneni babanı uzun bir süre görmeyince sonra birden görünce ağlamak gülmek sevinmek arasında böyle gidip gelen sarkaç gibiyken yüze oturan ifade , gözler yaşlıdır yüzde bir gülümseme…

4.saniye: şimdiye kadar bir bahane üretemediysen hemen bir bahane üret. kekelemekten de vazgeç. en iyisi mi sin bir karanlığa sadece geçip gitmesini bekle. günlerce, aylarca kafanda tekrarlanacak bu sahne de neden konuşmadım sorusuna cevap ara sonra bişiler neden sölemedim deyip sigara üstüne sigara yakacağını hatırla.

5.saniye: tekrar nefes al. çünkü hala kurtarılması gereken yüzlerce aşk var dünya da .

6.saniye: seni farketmesini sağlamak için çocuklar gibi davranmayı kes. sokul ya da arkasından yavaşça koy ellerini gözlerinin üstüne bil bakalım ben kimim de. yunus gibi…
sen misin ehli derse bilki hala bir umut var…

7.saniye: filmlerdeki gibi zamanın durmayacağını öğren artık ve kurtaracaksan bu aşkı elini çabuk tut. hemen bir şeyler söylemeye başla ya da tut ellerinden bastır kalbine. bazen o durumu dilden daha iyi anlatır.

8.saniye: aldığın son nefesi yüzüne üfle ki onsuzlukta ciğerlerinin ne kadar donduğunu ama aşkının da ne kadar yandığını anlatsın.

9.saniye: kafanda ürettiğin cevapları susturup onun söylediklerine odaklan artık. bu senaryoyu kafanda yüzlerce kez oynamıış olabilirsin bir tiyatro gibi binlerce kez prova da etmiş olabilirsin ama bu onlardan biri değil ondan olabildiğinin en iyisi ol.

10. saniye: cevabı ne olursa olsun bir nefes daha al! unutma! aşk hala devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.