Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?


limonla-gebelik-testi-nasil-yapilir

Limonla gebelik testi

Adet döneminde aksamalar yaşayan kadınların en sık başvurduğu yöntem evde yaptıkları gebelik testleridir. Bu testleri tek başınıza rahatlıkla uygulayarak hamile kalıp kalmadığınızı anlamanız gayet mümkün. Adet döneminiz gecikmesi 7 günlük bir süreyi geçtikten sonra hamilelik durumunuzdan şüphelenip, eczaneden bir çok markanın ürünlerinden herhangi birini alıp evinizde testi uygulayabilirsiniz. Tabi bu uygulamaların dışında, herhangi bir test uygulamadan evinizdeki doğal malzemelerle de hamilelik durumunuzu test etmeniz de mümkün. Evde uygulayacağınız limonla gebelik testiyle ya da karbonat testiyle bir takım sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha öncesinde bu testi uygulayan kadınlardan alına görüşler doğrultusunda, limonla yapılan hamilelik testinin de karbonatla yapılan hamilelik testinin de gayet doğru sonuçlar verdiği görülmektedir. Hamilelik testi alamayacağınız durumlarda kaldığınızda bu doğal testleri uygulayarak da aynı güvenilir sonuçları alabilirsiniz. Ancak her şeyden önce, tıbbi olarak en doğru hamilelik belirleme durumu olan kan testini yaptırmanızın, sizin için ve çevrenizdekiler için en kısa sürede en doğru bilgiyi sunma konusunda diğerlerinden ayrı bir noktada olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir.

 

limonla-yapilan-hamilelik-testi

Limonla hamilelik testi nasıl yapılır?

Bu test için ihtiyacımız olan malzemeler sadece bir adet limon ve idrarınızı sıkıntı yaşamadan boşaltabileceğiniz derin bir kap. Öncelikle bu kabın içerisine idrarınızı yapmanız gerekli. Daha sonra elinizdeki limonu iki parçaya ayırıp bu parçalardan birini yapmış olduğunuz idrarınızın üzerine sıkmalısınız. Ama limonu da testi gözle görülür şekilde anlaşılacak halde sıkmalısınız ki aklınızda soru işaretleri kalmasın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra limonun idrar içerisindeki tepkimelerini gözlemlemeye başlayın. Eğer sıktığınız limon, idrarın içerisinde kabın derinliklerine doğru çökmeye başladıysa bu hamile olduğunuz anlamına gelmektedir. Ama limonun tortuları idrarın yüzeyinde kalıp hiç bir şekilde dibe doğru çökmüyorsa bu sizin hamilelik durumunda olmadığınızın işaretidir.

Karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır?

Karbonat yönteminde de limon yönteminde bahsettiğimiz süreçlerin aynısı uygulanmaktadır. İhtiyacımız olan derin bir kaba idrarımızı yaptıktan sonra zaman kaybetmeden çok fazla olmayacak şekilde cüzi bir miktar karbonatı idrarın üzerine döküp, meydana gelen tepkimeleri izlemeye başlamalısınız. İdrara dökülen karbonat eğer köpürmeye ya da kabarmaya başladıysa bu sizin hamile olduğunuza işarettir. Ama tam tersi herhangi bir kabarma ya da köpürme yaşanmadan karbonat direk idrarın içine doğru çöküyorsa bu durum da sizin daha hamile olmadığınızı göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.