Telefonuyla Uyuyan İnsanları Bekleyen Büyük Tehlike


Amerika’da polis, cep telefonunu yastığının altına koyan insanları yaşanabilecek tehlikeli durumlara karşı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla uyardı.

polis-telefonuyla-uyuyan-insanlari-uyardi-8176078_7627_m

New York Polis Departmanı cep telefonunu yastığının altına koyarak uyuyan insanları uyardı. Dailymail’in haberine göre polis departmanı resmi Twitter hesabından yastığın altında aşırı ısınmadan dolayı yanan telefon ve yastıkların fotoğraflarını paylaştı.

SAKIN TELEFONUNUZLA UYUMAYIN!

NBC’ye konuşan İtfaiye Şefi David Berardesca, “Bu gibi elektronik cihazların ısı dağılımını gerçekleştirebilecekleri sert yüzeye ihtiyaçları vardır. Yoksa batarya ısıdan eriyebilir, bazı cihazlarda ise patlayarak yangına sebep olabilir.”

polis-telefonuyla-uyuyan-insanlari-uyardi-8176078_4230_m

SON ANDA KAÇMAYI BAŞARDI

David Berardesca’nın konuşmasından sonra gece 04.00 sularında 15 yaşında bir genç, telefonunun başlattığı yangından son anda kurtarıldı. Olaya yakın saatlerde ise Teksas eyaletinde 13 yaşındaki Ariel Tolfree, yastığının altına şarja bıraktığı telefonunun patlayarak başlattığı yangından son anda kaçmayı başardı. Tolfree’nin babası Thomass kızının 2014 yılından beri telefonuyla uyuduğunu söyledi.

polis-telefonuyla-uyuyan-insanlari-uyardi-8176078_3431_m

BENZER VAKALAR YAŞANDI

Tolfree’nin patlayan telefonunun resimlerini New York Polis Departmanı Twitter’dan paylaştı ve ”Bütün telefon erimiş, bunun gerçekten telefon olduğunu söyleyemezsiniz.” notunu düştü. Bu paylaşımdan sonra iki benzer vaka bilgisi de İngiltere’den geldi. Dwayne Blanchard, geçen yıl kasım ayında oğlunun yatağının tamamen yanmasını sigara alarmı sayesinde önlediklerini ve ucuz kurtulduklarını yazdı.

polis-telefonuyla-uyuyan-insanlari-uyardi-8176078_9923_m

25 yaşındaki Holly Hewett, yastığının altında şarja takılı telefonunun çıkardığı vızıltıya benzer bir sese uyandığını, telefonu eline aldığında kıvılcımlar çıkmaya başladığını ve telefonunun plastik kısımlarının tamamen erimiş olduğunu söyledi.

polis-telefonuyla-uyuyan-insanlari-uyardi-8176078_x_1267_o

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.