Stratejik çöküntü ve hasta uzuvlar…


stratejik-knt-C404-9FE6-2BDB

Bir insan düşünün; uzuvlarını parça parça kesmeye başlıyor, lime lime ediyor kolunu, bacağını. Ama hayatta kalmaya çalışıyor, çünkü kalbine ve beynine güveniyor. Ama bu insan sakat. Kendi kendini sakat bıraktı. Neredeyse yok saydı bir tarafını. Kestikçe kesti ve kanattı acımadan. Sanırsın yabancı bir uzuv ama kalbi olmasa da, eli ayağı sonuçta. Hırslarına yenildi, duygularınakarşılık bulamadı. Sağa sola palasallamaya başladı ve önüne gelene kustu bütün kinini.

Yetmedi, vurdu bir daha, tekrar tekrar kırdı bütün vazoları. Kesmek istedi sanki şah damarını ve oluk oluk akıtmak istedi herkesin kanını. Kendiyle beraber sürüklemek istiyordu sanki herkesi. Bilinmeze…

Öyle bir strateji izledi ki adam, fersah fersah derinliğe gömüldü bütün arzuladıkları. Elde edememenin hırsıyla biçmeye başladı kendini ve bir o yana bir bu yana savrulması bundandı hep. Öyle bir stratejik derinliğe saplandı ki, at gözlüğü takmış kızgın bir boğa gibi, tek istikamette yol almaya çalıştı. Atalarının yapamayacağını yapacaktı. Cihan hükümdarı olacaktı ve bunun için kazıyacaktı herkesin kökünü, ona biat etmeyen herkesin temelinin altına dinamit tozu ekmesi bundandı.

Bir insan düşünün, çocuğundan tahrik olan. Ve öyle bir insan daha düşünün ki, bunun için önce karını boşamalısın diyen. Sonra vuran mı dersin eşini, kanlı ve yanmış cesetler üzerinden tahrik indirimi mi dersin, etek boyu, dinlenenmüzik, şehvetli geceler, kefen satmalar, cennetten yer ayırmalar….

Ve kalbe gelen kurşun, onlarca kara günden bir gün. Kendi evinde aç ve çıplak, komşuyu doyurup giydirmeye çalışıyor. Medet ya Ali nidalarıyla, son nefesini kusuyor havaya…

Siz bir insan düşünmeyin, durup bir Türkiye’ye bakın. Sonra yine bakın. Hasta bir adamdan ne farkı kaldı memleketimin.

Ülkenin bir yarısı tanklar tüfekler eşliğinde ablukada. Komşu ülkeye özgürlük naraları atarken, böğrümüzde patlatılıyor bombalar.

Ama kimse bizim gücümüzü test etmeyecekti demi? Yoksa….

Bu çukur ve girdap hepimiz alır…

Hasta uzuvlar koparmakla olmaz, eğer güçlüyüm diyorsan iyileştireceksin.

Devletsen, önlemini alacaksın. Ve öyle ne bileyim ayaklarına yatmayacaksın…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.