YouTube’un PiP Özelliği Şimdi Masaüstünde!


YouTube’un PiP Özelliği Şimdi Masaüstünde!

Uzun zamandır mobil platformlarda kullandığımız PiP özelliğiYouTube üzerinden video izlerken aynı zamanda yine YouTube’da gezinmemize olanak sağlayan, YouTube’un güzel bir özelliği. Şimdi bu özelliği masaüstünde de kullanmak mümkün.

YouTube’un PiP desteği, beğendiğiniz bir videoyu izlerken, aynı zamanda uygulama içinde gezinmeye de imkan sunuyor. Bunu yaparken açtığınız video, ekranınızın sağ alt köşesine iniyor ve siz arka planda farklı sayfalarda sorunsuz bir şekilde gezinebiliyorsunuz. Böylece hem daha konforlu bir kullanım, hem de zamandan kazanıyorsunuz. Google Chrome tarayıcısı üzerine eklenen bir eklenti de, artık bu özelliği masaüstü bilgisayarlarımızda da kullanmamızı sağlıyor.

YouTube PiP Chrome

Chrome üzerine kurulan eklenti, tıpkı mobil platformlardakine benzer şekilde çalışıyor. Chrome tarayıcınızdan açtığınız YouTube sayfası üzeriden seçtiğiniz videoya sağ tıklayıp PiP (Picture in Picture) seçeneği seçilerek, videoyu ekranın sağ alt kenarına indirip izleyebiliyorsunuz. Google Chrome tarayıcınıza bu eklentiyi yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.