Tek Satır Kod Yazmadan Uygulama Geliştirebilirsiniz


Tek Satır Kod Yazmadan Uygulama Geliştirebilirsiniz

Microsoft’un yeni yayınladığı bir araçla, herhangi bir programlama dili bilmeyen veya hiç program bilgisi bile olmayan kişiler de uygulama geliştirebilecek. Hayatınız boyunca tek bir satır kod bile yazmış değilseniz, Windows 10 ile yenilenen bu araçla artık daha rahat uygulama geliştirebileceksiniz.

Büyük veya küçük uygulama projeleri, yazılım pazarının çok büyük bir parçasını oluşturmakta. Bunun farkında olan büyük şirketler ise, kullanıcılarının ilgisini bu konuya çekmek ve aslında yapılan işin imkansız olmadığını düşündürtmek adına, yeni ve yararlı işlere imza atmaktadırlar. Microsoft’un yayınladığı yeni uygulama geliştirme aracı sayesinde artık tek satır kodlama bilgisine sahip olmayan geliştiriciler de, tarayıcı üzerinde işlem yapıyormuş gibi rahatlıkla Windows 10 uygulamalarını geliştirip yayınlayabilecekler.

Windows App Studio’ya gelen güncelleme sayesinde, uygulama geliştirme araçları, son derece gelişmiş, etkileyici uygulamalar geliştirmeyi sağlamıyor, fakat çok sayıda kullanıcının, basit araçlar ve yöntemler sayesinde, kullanışlı, amaca hizmet eden, pratik uygulamalar geliştirmesine imkan veriyor. Temel şablonlar üzerine oturan uygulamalarda geliştiriciler bu şablonlardaki değerleri ve görsel öğeleri değiştirerek kendilerine özel uygulamaları hazırlayabiliyorlar. Yapılan küçük kod müdehaleleri ile daha da özelleştirilebilen uygulamalar yaratılabiliyor.

Microsoft App Studio

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.