NASA, Marsa Gidecek Araçlar İçin Ürettiği Yeni Kanat Tipini Test Ediyor!


Gün geçmiyor ki NASA yeni bir haberle bizi şaşırtmasın. Hepimizin bildiği gibi NASA’nın son zamanlarda ki en önemli konusu Mars’a gönderilmesi planlanan uydular ve gönderilecek olan insan kolonisi. Bu haber tüm teknoloji ve uzay camiasında deprem etkisi yarattı.

Bu haberi henüz tam olarak sindirememişken NASA’dan yeni bir bomba geldi.  NASA, Amstrong Uçuş ve Araştırma Merkezi’nin geliştirmekte olduğu kanatların bumerang şeklinde olacağı ve bu kanatların testine başlandığı bildirildi. Bu yılın başlarında Amstrong Uçuş ve Araştırma Merkezinin rüzgar tüneli için fon ayırmasını talep ettiğini duymuştuk. Fakat bu tünelin tam olarak ne için kullanacağı bilmiyorduk. Fonun onaylanmasının ardından NASA yetkileri, rüzgar tünelinin Mars araştırmalarında kullanılacak olan araçların yeni kanat tasarımlarının testi için kullanılacağını açıklamış.

Nasa Marsta

Tünelin yapımının ardından bumerang şeklinde üretilen kanatların testine hemen başlanmış. Yapılan açıklamalar, sonuçların oldukça olumlu olduğu yönünde. Bu testlerin olumlu sonuç vermesinin uzay çağında büyük bir etki yaratacağını düşünüyorum. Bu sayede uzayda kullanılabilecek yeni bir enerji kaynağı bulmuş olacağız ve daha uzun süreli görevler gerçekleştirebileceğiz. Bu kanatlar başarılı olursa, uzay hakkında gelecek yeni haberlere hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Nasa Marsta

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.