Google’dan Şifresiz Hesap Girişi Özelliği


Google’dan Şifresiz Hesap Girişi ÖzelliğiGoogle, mail sistemine giriş için kulanılan şifre yöntemini değiştirmeye hazırlanıyor. Yeni oturum açma özelliği için artık akıllı telefonunuzu kullanmak yeterli olacak. Yeni özelliğin test edilmesi için Google, Reddit kullanıcısı Rohit Paul’u davet etti.

Rohit Paul, yeni giriş yöntemini test ettikten sonra edindiği deneyimleri takipçileriyle paylaştı. Bu özelliğe göre standart şifre girişi yerine, akıllı bir telefon kullanmak yeterli olacak. Yeni özelliği kullanmak için, Google hesabınızı bu uygulama ile uyumlu bir cihazla eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra masaüstü bilgisayarınızdan, internet tarayıcısı üzerinden e-posta hesabınıza erişebilmek için şifre girişi yerine, Google tarafından ekrana gelen kodu telefonunuza gelen kodla eşleştirilmesi gerekiyor.Gönderilen üç farklı eşleştirme kodundan doğru olana dokunarak, oturul açma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google bu özelliğin yanında, eski sistem parola girişi ile aktif olma özelliğini de sunuyor. Telefonunuzun şarjı bitmesi ya da kaybolması durumunda, eski yöntemle de giriş yapılabilecek.

Google Şifresiz Giriş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.